Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğretmenleri Estonya’da

Estonya’nın Valgamaa Lisesi tarafından Valga, Tartu ve Talinn şehirlerinde düzenlen eğitim çalışmalarına okul öğretmenlerinden Ayşe Bilgiç, Mustafa Gezer, Yücel Akbal katıldılar. Eğitim faaliyetine Estonya, Norveç, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’den 19 öğretmen iştirak ettiler. Valgamaa Lisesi’nde Estonya eğitim sistemi, dijital sınıflar, eğitimde kullanılan en son yazılımların tanıtıldığı proje kapsamında, öğretmenleri Tartu Üniversitesi Matematik Departmanı ve Talin Üniversitesi Eğitim Fakültesini ziyaret ettiler

Ziyaretlerde eğitimde yeni yaklaşımlar ve kullanılan web 2,0 eğitim araçları hakkında sunumlar izlendi ve Estonya’nın PİSA 2015 başarısı hakkında bilgilendirme yapıldı. Eğitime katılan öğretmenler kendi hazırladıkları dijital eğitim materyallerini (podcasts) farklı ülkelerden gelen eğitimcilerle paylaşma ve farklı yazılım programları ile eğitim videoları geliştirme imkânı edindiler. Ziyaret sırasında, Tartu Djital Tarih Müzesi ziyaret edilirken, öğretmenler drone ve dijital otobüs ve eğitimde tabletlerin kullanımı konularında gözlem yapma ve tecrübe edinme imkanı buldular.

Bir önceki yazımız olan EBİTET’in sektör günleri Ayvalık’ta başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir