Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AFAD’dan nefes kesen tatbikat

Üniversitede İlk Yardım Arama ve Kurtarma Topluluğu tarafından AFAD’ın desteği ile “Temel Afet Bilinci Eğitimi” düzenlendi. Eğitimde ilk olarak Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Enformasyon Görevlisi Murat Bayırlı AFAD ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bayırlı, gönüllü vatandaşların AFAD’da çalışabileceğini belirtti. İlkyardım eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.

Eğitim toplantısının ardından AFAD görevlileri üniversite binasında nefes kesen bir tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Ekipler senaryo gereği binanın çatısında kalan bir kişiyi sedyeye bağlayarak indirdi. Bu AFAD görevlileri öğrencilerden alkış aldı. İki AFAD görevlisi üniversite binasının çatısından iplerle inerken, Türk bayrağı açtı. AFAD görevlileri daha sonra bahçede yaktıkları ateşi yangın tüpü ile öğrencilerin söndürmesini sağladı.

Bir önceki yazımız olan Dutluca’ da Başkan Uysal’a pastalı kutlama başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir