Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ayvalık’ta Deniz Hudut Kapısı’nda oy kullanma işlemleri başladı

Sabah saat 08.00 itibariyle başlayan oy kullanma işlemleri için; A-1 nolu sandıkta gün boyunca 3 vardiya halinde aralıksız çalışmaların yapılacağı öğrenildi. Her vardiyada 1 sandık başkanı, bir sandık görevlisi ile AK Parti, CHP ve MHP olmak üzere üç parti görevlisinin vatandaşların oy kullanma işlemlerine yardımcı oldukları gözlendi.

Ayvalık’taki sandıkta oy kullanan 62 yaşındaki gurbetçi vatandaş Abbas Salbaş, “40 senedir Fransa’da yaşıyorum. Şu anda oyumu kullandı. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Gelecekte hepimizi ilgilendiren güzel şeyler olsun. Sandıktan çıkacak sonuç herkes için, hepimiz için hatta ülkemizde yaşayan herkes için hayırlısı olsun” dedi.

Ayvalık’ta Deniz Hudut Kapısı’nda açılan ilk sandıkta oy kullanan ve 45 yıldır Almanya’da işçi olarak çalışan 61 yaşındaki Sabahattin Kara, “Oyumu kullandım ve vatandaşlık görevimi yapmış durumdayım. Allah hayırlısını versin hepimiz için. Milletimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Gurbetçi işçi Sabahattin Kara ile birlikte oy kullanan eşi 58 yaşındaki Münire Kara da, “Memleketimize, Türkiye’mize Hayırlı ve uğurlu olsun. Ne diyeyim” diye konuştu.

Ayvalık’ta referandum oylamasına ait sandık komisyonlarının 21 gün süresince görev yapacağı, görevlerinin 16 Nisan günü öğle saatine kadar süreceği bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Burhaniye’de güvercinler ilgi odağı oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi