Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Balıkesir’de ağaç dikmeyene kız verilmeyecek

kırsal Çarkacı mahallesinde başlatılan yeni adetle ağaç dikmeyene kız verilmeyecek.

Mahallede Muhtar Abdullah Demiremekli ve öğretmen Sait Soydan Yılmaz’ın öncülüğünde, ’Daha yeşil Çarkacı’ için ağaç dikme seferberliği başlatıldı. Bu kapsamda öğrencilerden sonra evlenecek çiftlerinde ağaç dikme zorunluluğu getirildi.

Mahalle gençlerinden Samet Gündoğdu, Kayapa mahallesinden Atiye Kuzu ile nişanlanırken, iki genç aileleri ile birlikte Leylek kayası yoluna birer adet limon servi dikti. Nişanlılar, diktikleri ağaçları yaz aylarında sulayacaklarını söyledi. Nişanlanan gençleri kutlayan Muhtar Abdullah Demir, bundan böyle mahallede evlenen gençlerin birer ağaç dikeceğini söyledi. Ağaç dikmenin gelenek haline geleceğini anlatan Emekli Öğretmen Sait Soydan Yılmaz’da,”Biz burada muhtarımız Abdullah Demir’in katkısı ile çok sayıda ağaç diktik. Köyümüzdeki öğrenciler kendi adlarına ve dedeleri adlarına ağaç dikiyor. Şimdi ise nişanlanan gençler içinde böyle bir gelenek başlattık. Böylelikle mahallemiz daha yeşil olurken güzelleşecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan Burhaniyeli fotoğrafçıların Salihli’de harabeleri görüntüledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir