Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Başkan Gençer’den yolunu yaptırdığı engelliye bayram armağanı

Serabral Palsy Sendromu nedeniyle yıllarca evinden dışarı çıkamayan Mustafa’nın en büyük arzusuna kavuşturmakla yetinmeyen Başkan Gençer, Kurban Bayramı öncesinde O’nu bir kez daha mutlu etti.

Başkan Gençer’in; Mustafa Şimşek’e bir akülü tekerlekli sandaliye ve bir de bilgisayar hediye etme sözünü vermesinin ardından harekete geçen Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı, Başkan Gençer ile iletişime geçerek bu sandaliyeyi kendilerinin temin edip, birlikte hediye etmek istediklerini söyledi.

Önceki gün Başkan Gençer’in öncülüğünde; Dernek Başkanı Fatma Cavlı ve Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri Mustafa’yı evinde ziyaret ederek bayram öncesinde akülü sandaliye ve yepyeni bilgisayarı hediye ettiler.

Mustafa’nın yeni akülü sandaliye ve son model bilgisayara kavuşması nedeniyle yaşadığı sevinç görülmeye değerdi.

Konuşamadığı için sevincini hal ve hareketleriyle ima etmeye çalışan Mustafa Şimşek ile son derece sıcak iletişim kuran Belediye Başkanı Gençer, kısa süre önce belediye ekipleri kendisi için yapılan 850 metrelik yolda yeni akülü sandaliyesini ilk kez kullanmasına da tanık oldu.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Mustafa’nın mutluluğunun kendisi için dünyalara bedel olduğunu vurgulayarak, “47 yıl sonra ilk kez ona yaptırdığımız yolu kullanarak bir hayatında ilk kez bir markete gidip alışveriş yapmıştı. Bu bizi ve ailesini son derece mutlu etmişti. O’na yeni bir bilgisayar ve akülü sandaliye sözümüz vardı. Bugün bu sözü yerine getirdik. Bu konuda Mustafa’yı sevindirenlerden biri olan Fatma Cavlı ve ekibine de teşekkür ediyorum” dedi.

Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı ise, “Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Gençer, engelli Mustafa Şimşek’i yaptırdığı 850 metrelik yol ile hayata bağladı. Bizde dernek olarak çorbada tuzumuz olsun istedik. Başkanımızın Mustafa için yeni bir akülü sandaliye hediye etmek istemesine kayıtsız kalamadık. Kendisine bu sandaliyeyi bağışçılarımızla birlikte temin edelim dedik. O da sağolsun bizi kırmadı. Bu teklifimize olumlu yanıt verdi. Bizde gönüllü destekçilerimizden Süheyla Balkur’un öncülüğünde organize olduk sıfır kilometre bir sandaliyeyi Mustafa’mıza Başkanımızla birlikte hediye ettik. Bize bu imkanı sağladığı için Rahmi Gençer ve bağışçılarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi