Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Burhaniye’nin çevre dostu öğrencileri

Geçen yıl 11-D sınıfının Öğretmen Cengiz Könen’in sorumluluğunda ve Burhaniye Belediyesinin katkılarıyla başlattığı geri dönüşüm projesi kapsamında 5 ton atık topladılar.

Okul koridorlarında bulunan geri dönüşüm kutularını düzenli olarak kontrol eden öğrenciler, dolan kutuları boşaltıp depolama alanında biriktiriyor ve atıkların geri dönüşüm merkezine gönderilmesini sağlıyor. Bu projeyle çevreye karşı daha duyarlı olduklarını ve evlerinde de atıkları topladıklarını belirten öğrenciler, bu yıl 9. sınıfa başlayan arkadaşlarına projeyi ve geri dönüşümün önemini anlatarak destek istediler. Yaklaşık bir yıldır süren proje sayesinde yaklaşık 5 ton atık toplandığını bildiren Öğretmen Cengiz Könen “Bir yılda önemli bir duyarlılık oluştu. Öğrencilerimiz ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlamanın yanında atık yağların toplanması için de çalışmaya başladılar. Ancak bu duyarlılığın gelişmesi ve yaygınlaşması zaman alıyor. İnanıyoruz ki bütün öğrencilerimiz duyarlılık gösterdiğinde ulaştığımız rakam bugünkünün on katı olacaktır.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Edremit AK Parti’den sert açıklama başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi