Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Çamdibi İlkokulu Ve Ortaokulu’ na BENGİ ziyareti

Balıkesir’in Havran ilçesinde BENGİ Projesi kapsamında Çamdibi İlkokulu ve Ortaokulu’ nu ziyaret eden Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Havran Kaymakam Refiki İdil Özdemir’ i Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu’ nu Çamdibi Ortaokulu Müdürü Ahmet Kafaf karşıladı.

Okulda incelemeler yapan Havran Kaymakamı ve beraberindekiler okulun tarihi dokusunu bozmadan nasıl bir düzenleme yapılabileceği üzerinde durdu. Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelen Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve beraberindekiler öğretmenlerle tanıştı. Çamdibi Ortaokulu öğretmenleri, öğrenci profilinden son derece memnun olduklarını dile getirdi. Okulun işleyişi hakkında bilgi alan Havran Kaymakam Aydın “Günümüzde eğitimcilerin asıl görevinin öğrencilerin kendilerini keşfetmelerine yardımcı olmaktır, bilgi çağını yaşadığımız için bilgiye ulaşmanın sorun olmaktan çıkığını, daha fazla üzerinde durulması gereken noktanın öğrencilerimizin kendilerini tanımaları ve ileride yapmak istedikleri meslekleri tercih ederken kendilerine büyük avantaj sağlamalarıdır. Bireylerin mutluluğu için kendilerini keşfetmelerine yardımcı olabilmemiz en asli görevlerimizdendir.” dedi.

Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu ise öğrencilerin yetenek derslerinde farklı branşları ve kültürleri tanımalarının birçok seçenek arasından kendileri için en uygun olanı seçmeleri için öneminin büyük olduğunu belirtti. Sekizinci sınıflarla kitap okuma etkinliğine katılan Havran Kaymakamı ve beraberindekiler etkinliğin ardından öğrencilerle sohbet etti.

Daha sonra aynı bahçede bulunan Çamdibi İlkokulu’ nu da ziyaret eden Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Havran Kaymakam Refiki İdil Özdemir ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Okul Müdürü İbrahim Karaburçak’tan okul hakkında bilgi alıp öğretmenlerle tanıştı. Burada da üçüncü sınıfları ve ana sınıfı öğrencilerini ziyaret eden Havran Kaymakamı ve beraberindekiler son derece renkli anlar yaşadı. Üçüncü sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu Cumhuriyet Bayramı temalı gösteriyi izledi. Teneffüs zilinin çalmasıyla ziyaretine son veren Havran Kaymakamı ve beraberindekiler ilerleyen süreçte tekrar ziyarete geleceklerini belirterek okuldan ayrıldılar.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi