Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Edremit’te 23 bin öğrenci kitap ile buluşuyor

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç BENGİ projesi kapsamında devam eden okuma saati etkinliklerine Yolören Esin Akpınar İlkokul ve Ortaokulunda devam ettiler.

İdareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç 20 dakika süren okuma saatinin ardından öğrencilerle sohbet ettiler. Kaymakam Ali Sırmalı BENGİ projesinin önemle üzerinde durduğu okuma saatlerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile katılmaktan mutlu olduğunu söyledi. Kaymakam Ali Sırmalı’nın “Kitap okumak bize ne kazandırır?” sorusuna öğrencilerden birbirinden ilginç cevaplar geldi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Ali Sırmalı kitap okumanın anlama becerisini artırdığını sınav başarısı üzerinde olumlu etkileri olduğunu belirterek, ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın kitaplarla dost olması gerektiğini söyledi. Daha sonra öğretmenler odasına geçilerek, öğretmenlerle Yolören Esin Akpınar İlkokul ve Ortaokulunda BENGİ projesinin uygulama süreci hakkında bilgi aldılar. Ardından Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Yolören mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek, mahalle sakinleri ile sohbet etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ise okuma yazma bilmeyenler için Yolören Mahallesinde okuma-yazma kursunun açılabileceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Kaymakam Öner başarılı sporcuları ödüllendirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir