Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Edremit’te açılan sergi geçmişe götürdü

AVM’de 2 gün açık kalacak olan okul grafik ve fotoğraf grubu öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisi, Belediye Başkanı Kamil Saka ve başkan yardımcısı Mehmet Ertaş ile okul müdürü M. Zuhal Herdan tarafından açılarak halkın beğenisine sunuldu.

Sergide Grafik Tasarım bölümünün; fotoğraf, illüstrasyon, özgün baskı teknikleri, tipografi gibi farklı disiplinleri bir arada barındıran ve hayatın her alanında varlık gösteren bir sanat dalı olduğu açıklandı.

Okul Müdürü M. Zuhal Herdan, “Bu sergide tüm bu dallarla ilgili öğrencilerimizin yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaları Edremit’li sanatseverlerle paylaşmak, hem de bu bölümün çalışmalarını tanıtmayı hedefledik. Dünden günümüze tekniğin ne kadar geliştiğini gösterme imkanı bulduk. Grafik ve fotoğraf eğitimi alan öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Sergimizi geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz”diye konuştu.

Sergiyi İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Gürhan Kuştutan, İlçe Nüfus Müdürü Renginur Ayhan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Elif Çakır’da ziyaret etti.

Bir önceki yazımız olan İnsan zinciri oluşturarak çevre sorunlarına dikkat çekmeye çalıştılar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi