Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Edremit’te Kütüphaneler Haftası kutlandı

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve daire amirlerinin katıldığı törende en çok kitap okuyan yetişkin ve öğrencilere ödül verildi.

Her yıl 27 Mart-2 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası töreninde konuşma yapan Edremit Muzaffer Akpınar İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Tufan Sürmeli, 357’si yetişkin, 201’i çocuk olmak üzere toplam 558 kayıtlı üyesi bulunan kütüphanede 35 bin kitabın mevcut olduğunu belirterek, “Kütüphaneleri daha cazip daha sevimli hale getirerek, çocuklarımızı sanal alemden çekip kütüphane ortamına çekmeye hedefliyoruz” dedi.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı. “Bilgiye ulaşmanın en kısa yolu kütüphanelerdir, maalesef günümüzde bu değişse ’de kütüphanelerimiz çok önemlidir.” dedi. Kaymakam Ali Sırmalı; BENGİ projesinin de çocukları okumaya teşvik etmek için etkinlikler düzenlendiğini ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile okulları ziyaret ederek okuma saatlerine katıldığını belirtti. Kütüphane haftası programına emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Ali Sırmalı programın sonun da en çok kitap okuyan öğrenci ve yetişkinlere ödüllerini verdiler. Ardından Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Halk kütüphanesine desteklerinden dolayı Edremit Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Aydoğan ve İsmail Şentürk’e plaket takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Dursunbey Belediyespor’lu Güreşçilerden bir başarı daha başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi