Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Eğitim projesi için zirve yaptılar

BENGİ Projesi kapsamında etkinliklerine devam eden Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “BENGİ ile Zirveye” sloganı ile sosyal etkinlikler kapsamında Havran Kaymakamı Şeref Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Okul ve Kurum Müdürleri ve Öğretmenlerin katılımıyla Eybek Dağı zirvesine bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Hanlar yangın kulesi mevkiinden başlayan etkinlikte zorlu bir tırmanış ile Eybek Dağı’nın bin 300 rakımlı zirvesine ulaşıldı. Burada kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu “BENGİ projesi ile öğrencilerimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları birlikte yürüttüğümüz okul yöneticileri ve öğretmen arkadaşlarımız ile gerçekleştireceğimiz bu tarz etkinlikler birbirimizi tanımamıza, kaynaşmamıza, birbirimizden güç alarak öğrencilerimiz için güzel şeyler üretmemize, doğa sevgisi ve benzeri konularda onlara rol model olmamıza vesile olacaktır. Tüm katılımcılara, organizasyondaki katkıları ve bugün bizimle olması nedeniyle Kaymakamımıza teşekkür ediyorum”dedi.

Ardından Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçenler, gaziler, şehitler ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurunda saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İniş dağın kuzey cephesinden gerçekleştirildi. Yorucu ama keyifli geçen etkinlik Hanlar bölgesinde yapılan ikramlarla son buldu.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi