Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“Evet” için yoğun mesai sürüyor

Başkan Yılmaz, vatandaşlardan evet sözü alarak 16 Nisan öncesi referandum mesaisini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Halk Oylaması için saha çalışmalarına devam ediyor. Perşembe akşamı Hisaralan ve Düzoba, Cuma sabahı ise Kayabey Mahallesi’ndeki Kubbeli Kayabey Cami’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yücel Yılmaz’a Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir ve teşkilat eşlik etti. Vatandaşlardan evete destek isteyen Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin işleyişini anlatarak, Hükümet artık sizin hizmetinizde olacak, her türlü isteğinizi yerine getirecek. Bürokrasi azalacak, karar alma süreci hızlanacak, ekonomi hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyüyecek dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemini yerel yönetimlerden verdiği örneklerle anlatan Başkan Yücel Yılmaz, mevcut yerel yönetimler sisteminin hükümet sistemi ile benzer olduğunu ancak yerel yönetimlerin çok daha hızlı ve etkin bir işleyişe sahip olduğunu vurguladı. ’Tek adamlık’ eleştirilerinin yersiz olduğunu vurgulayan Yılmaz, seçimin ve sandığın olduğu yerde ’tek adamlık’ diye bir şeyin mümkün olmadığını ifade ederek, Bir yerde seçim varsa, sandık varsa, orada demokrasi vardır, halkın iradesi vardır dedi.

Bir önceki yazımız olan Bu markette her şey bedava başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi