Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Gazeteci Yazar Canbey:

Konferansın açılış konuşmasını yapan Edremit AK Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü Papa’nın fotoğrafına iyi bakılıp yorumlanması gerektiğini ifade etti. Balıkesir’in Edremit İlçesi Şükrü Tunar Kültür Merkezinde gerçekleşen “Geleceğin Türkiye’si” konulu konferansta konuşan Mustafa Canbey “Mağdurların coğrafyası olarak bilinen bu coğrafyada yeni bir ses yükseliyor. İşte o sesin adı: Türkiye.”dedi.

Avrupa’nın ikiyüzlü yaklaşımına örnekler veren Canbey daha sonra “Bu gün dünyada güçlü bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Bu gün dünyada istikrarlı bir şekilde yönetilen bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Bu gün dünyada hızlı bir şekilde karar alabilen ve aldığı kararları uygulayabilen bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Bu gün dünyada vesayeti kaldırmış, bürokratik engelleri aşmış, ikide bir tekleyen değil, hızla koşan, hızla yürüyen bir Türkiye’ye ihtiyaç var. İşte Türkiye’yi yapabilmenin yolu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden geçiyor. Yani 16 Nisan’dan. 16 Nisan’da bunu yapabilirsek güçlü Türkiye’nin adımlarını atmış olacağız. Önümüzdeki yıllarda Türkiye büyümeye güçlenmeye devam edecek.”dedi. Sunuculuğunu Ceren K. Yıldırım’ın yaptığı konferans yoğun katılımıyla dikkatleri çekti. Konferansa MHP Edremit İlçe Başkanı Ahmet Kabaklı’da katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balyalı Başkan esnafın Kandil’ini kutladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir