Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Gömeç’te ‘Kuşaklar arası Sevgi Projesi’ amacına ulaşıyor

Gömeç’te; geçtiğimiz Şubat ayında ilki yapılan ‘Kuşaklar arası Sevgi Projesi’nin ikinci etabında, Gömeç Kaymakam Vekili ve Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın öncülüğünde; Belediye Başkanı Kazım Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz, Gülistan Yıldırım isimli yaşlı kadını ziyaret ettiler.

Ulubeyler İlk ve Ortaokulu Müdürleri Beden Eğitimi öğretmeni Jale Yentür Karaoğlu ile Ulubeyler Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinin de katıldığı ziyarette; 82 yaşındaki 4 torun sahibi Gülistan Yıldırım ile yapılan sohbet ise öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Öğrencilerle sohbet eden Gülistan Yıldırım, onlara yaşlı insanlara saygı gösterilmesi gerektiğini anlattı.

Kaymakam Namık Kemal Nazlı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın da zaman zaman katıldığı sohbette yaşlı kadın ile öğrenciler arasında sıcak bir sevgi köprüsünün kurulduğu dikkatlerden kaçmadı.

Ziyaret sonrasında muhabirimize açıklamalarda bulunan Gömeç Kaymakam vekili ve Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Balıkesir Valiliği’nin başlattığı BENGİ Projesi kapsamında Gömeç’te başlattıkları ‘Kuşaklar arası Sevgi Projesi’nin hedefinin genç nesil ile yaşlı vatandaşları bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Projenin amacı; öğrencilerle birlikte hasta, yaşlı ziyaretleri yapılarak, büyüklere karşı sevgi saygı kavramını yaşatmak olduğunu kaydeden Kaymakam Nazlı, bu kapsamdaki ziyaretlerinin ilçe genelinde artarak süreceğini de sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Lise öğrencileri eğlenerek, kimya öğrendiler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi