Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kitapların renkli dünyasına BENGİ ile yolculuk

Geçen eğitim yılında BENGİ projesini sahiplenen ve proje kapsamında birçok etkinlik ve faaliyet gerçekleştiren Edremit ilçesindeki okullar bu yıl da BENGİ Projesi kapsamında kitap okuma etkinlikleri düzenlemeye başladı.

Bu kapsamda Şehit Öğretmenler İlkokulunu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç kitap okuma saatinde öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

3. sınıf öğrencileriyle birlikte kitap okuyan Kaymakam Sırmalı kitap okuma etkinliğinin akabinde öğrencilere kitap hediye ederek BENGİ Projesi hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Kaymakam Sırmalı kitapsız bir dünyanın düşünülemeyeceğini söyledi.

Okuma etkinliğinin akabinde öğretmenler odasında öğretmenler ve okul müdürleriyle bir araya gelen Kaymakam Sırmalı Çocuklar bizim geleceğimiz, onların iyi bir şekilde yetişmeleri, hayata güvenle bakmaları bizim için çok önemli bu nedenle çocuklarımızın eğitimi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

BENGİ projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığının öğrencilere kazandırıldığını ifade eden Sırmalı, kitap okuyan bir neslin yetişmesine katkı sağlamak adına BENGİ projesine her yönüyle destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Üst üste yaşanan balık ölümleri korkutuyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi