Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Memur Sen’den “Tercih Evet” toplantısı

111.111 Üye toplantısı geniş katılımla gerçekleşti. Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakır, referanduma hayır diyenlerin 15 Temmuz akşamı petrol istasyonlarına ve bankamatiklere koşan kişiler olduğunu iddia etti.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda ilk konuşmayı yapan Memur Sen Balıkesir İl Başkanı Ahmet Gür, güçlü STK’lara ihtiyaç olduğunu 28 Şubat’ta ve 15 Temmuz’da gördüklerini ifade ederek, üye sayılarının şu anda 1 milyon olduğunu, hedeflerinin 1 milyon 111 bin 111 üye olduğunu belirtti.

Gür’ün ardından kürsüye gelen Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, zor dönemde her zaman inisiyatif alan bir aile olduklarını vurguladı. Çakırcı, Biz 28 Şubatlarda 1 milyon üye sayısına ulaşamamıştık. 1960’larda darbe olunca yine böyle cüsseli dev bir şaheser yoktu ortada. Darbeciler daha rahat hareket ediyordu. Canları istediği zaman NATO’nun, küresel güçlerin talimatıyla rahat bir şekilde darbe yapabiliyordu. Geldiğimiz noktada Memur-Sen ailesi gibi güçlü bir aile var. Bugün milyonları aştık ve büyük bir şaheser inşa etmiş olduk. Bu şaheserin inşa edilmesi ile birlikte hem ülkemize hem de kamu çalışanlarımıza karşı borcumuzu ödeme gayreti içindeyiz dedi.

15 Temmuz akşamı petrol ofislerine, ATM’lere koşanlar bugün hayır diyor

1960 darbesinde, 1971 muhtırasında ve 1980 darbesinde milletin güçlü bir ses çıkaramadığını vurgulayan Çakırcı, 28 Şubat sürecinde e-muhtıra verildiğinde böyle güçlü bir teşkilat yoktu ve darbecilere karşı sokaklara inememiştik. Sarıkızlar, Ayışığı muhtıraları verilmeye başlandığında, 27 Nisan e-muhtırası verilmeye kalkışıldığında bu teşkilat boy vermeye, sesini yükseltmeye başlamıştı ve yükselen sesle darbeciler bir adım atmak istedikleri zaman on kez düşünmeye başladılar dedi.

15 Temmuz gecesi teşkilatların bir kısmının mesaj bile beklemeden alanlara indiğini hatırlatan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Önümüzde çok önemli bir süreç var. Mübarek üç aylar gibi çok önemli üç ay daha var. Bu aylardan biri Nisan Ayı. 16 Nisan. Bu 16 Nisan tarihi hem ülkemiz hem de İslam coğrafyası için çok önemli bir tarih. Eğer siz bir adım attığınız zaman İmam Şafi’nin ifadesi ile düşmanınızın oku nereyi hedef gösteriyorsa orası doğru yerdir diyor. Fotoğrafa baktığınızda da tüm emperyalist güçlerin hedefi evettir. Yine 15 Temmuz akşamı meydana inerken, tankların önünde dururken, o esnada petrol ofislerine, ATM’lere koşanlar bugün hayır diyor. Saat 12’yi beklemeden meydana inildiğinde güneşin ışıklarını bekleyenler bugün hayır diyor. Cumhurbaşkanımız tüm milleti sokaklara davet ederken, bu davete bir sorumsuzluktur diyenlere bugün hayır diyor. Demek ki okun hedef alındığı nokta bellidir. Onun için biz okun hedef gösterdiği nokta bizim için önemlidir dedi.

Artık sonuç konuşmayacağız, sebepleri konuşacağız

Bem Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı dünyada hiç kimsenin karşılaşmayacağı alçak bir darbe ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, Sonuç 250 şehit, kendi helikopteri ile kendi milletini bombalayan alçak, kendi helikopterinden ile kendi insanlarını katleden bir kahpe ve kendi F-16’ları ile kendi emniyetini, kendi özel kuvvetlerini bombalayan bir alçak oğlu alçak. Bunlar bir hakaret değil, içimiz yandığı için böyle konuşuyoruz. Dünya tarihinin hiçbir yerinde bir millet bu kadar hain alçak bir darbe ile karşı karşıya kalmamıştır. Artık sonuç konuşmayacağız, sebepleri konuşacağız. Sebepleri konuşup ortaya koymadıktan sonra sonuçların hiçbir kıymeti yok dedi.

16 Nisan’da pedalları da atmalıyız

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı ise evetçilerin ve hayırcıların birbirlerinin düşmanı olmadığını, sadece 16 Nisan’a kadar birbirlerinin rakibi olduğunu vurgulayarak, 1930’lu yıllarda diktatörler güçlü olmak zorundaydı. Şimdi ise liderler güçlü olmak zorunda. Artık sandıktan çıkacak yüzde 51 ile güçlü liderlerin dönemi başlamak zorunda. Ancak o güçlü liderler vesayete karşı dik durabilir. Eskiden araçlarda şoförün yanında bir kişi otururdu. Onun oturduğu yerde de pedallar vardı. Direksiyon şoförün elindeydi ama o kişi pedallarla müdahale edebilirdi. Biz 15 Temmuz’da o ikinci şoförü attık. Ama pedallar duruyor. 16 Nisan’da pedalları da atmalıyız. Bu bir Erdoğan meselesi değil. Erdoğan’ın da, hiç birimizin de ne 16 Nisan’a, ne de 2019 yılına çıkacağı kesin değil dedi.

Toplantıya Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, Bem Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı, Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, Sağlık Sen il başkanları, başkan yardımcıları ile AK Parti Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Alp Bostancı ve 250 dolayında üye katıldı. Konuşmaların ardından gece toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir önceki yazımız olan Genç kızdan yoksul ailelerin bebekleri için örnek kampanya başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi