Balıkesir Haberleri, Balıkesir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Üst üste yaşanan balık ölümleri korkutuyor

Bursa’nın Karacabey ilçesinden geçen Canbalı Deresi’nde son günlerde yaşanan toplum balık ölümleri vatandaşı isyan ettirdi. Kıyıya vuran binlerce balığın bir katliam olduğunu ifade eden balıkçılar, ölümlerin fabrikalardan gelen atıklar sebebiyle olduğunu iddia etti. Bir yıl içerisinde üçüncü kez yaşanan balık ölümleriyle ilgili çevre ve tarım müdürlükleri ile belediyelerin sudan numune aldığı öğrenildi.

Vatandaşlar, Susurluk Şeker Fabrikası’ndan kaynaklandığı iddia edilen balık ölümleriyle ilgili, “Susurluk çayından başlayan balık ölümleri Mustafakemalpa, Karacabey, ardından Marmara denizine kadar uzanıyor. Balıkların haricinde su yılanı, kaplumbağa ve kurbağa ölümleri var. Can çekişen balıkları bazı vatandaşların evlerine götürdüğünü öğrendik. Çürümeye başlayan balıklar, farklı hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Ayrıca yırtıcı hayvanların da bu ölü balıklardan etkileneceğini düşünüyorum. Dere kenarında bulunan çiftçiler bu dereden sulama yapıyor. Bir an önce yetkililerin açıklama yapmasını bekliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Zeynep’in katil zanlısı tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi